o nas

rodzinna kuchnia włoska

underline
logo

Rodzinna kuchnia włoska

La qualità è la nostra passione

La qualità è la nostra passione - Jakość to nasza pasja! Obok Alei Fontann, tuż za plecami szczecińskiego Marynarza Sternika, w samym sercu miasta, w ciągu spacerowym na odcinku od placu Grunwaldzkiego do placu Lotników jest smaczne, kameralne i przyjemnie urządzone miejsce – restauracja Emilio, gdzie jakość włoskich przypraw, oliwy, chleba, wina oraz radość i zadowolenie gości jest jedyną pasją, którą mają w życiu gospodarze tego przepysznego i porywającego punktu na kulinarnej mapie Szczecina.

„Na gości, którzy zawitają do Emilio czekają niebywałe doznania kulinarne. Nasza kuchnia opiera się głównie na składnikach, które sprowadzamy do Szczecina prosto z najróżniejszych włoskich regionów. Najwyższej jakości produkty i nietuzinkowe połączenia smakowe są odzwierciedleniem pasji, z jaką tworzone są nasze dania.”

Iwona Szulc, Emilio

Powodów, dla których warto nas odwiedzić, nie brakuje. Na gości czeka tu autorska i popisowa „Pasta alla forma”, czyli tagliatelle w sosie truflowym, które mieszamy w samym środku dużego kawałka oryginalnego Parmigiano Reggiano. Dzięki twardemu włoskiemu serowi, danie to nabiera swojego niezwykłego charakteru i wyrazistego smaku. Przekraczając progi naszego włoskiego Domu, czeka na Was między innymi podróż do Piemontu, podczas której przeniesiecie się do winnicy La Scolca, a wszystko za sprawą degustacji doskonałych i głębokich w smaku i tonacji win. Przed Wami również niepowtarzalna wyprawa do lasu w Toskanii, po niezwykle cenne grzyby o wyjątkowym smaku i aromacie. Mowa o truflach, po włosku „tartufo”. Te najdroższe grzyby na świecie stanowią bardzo aromatyczny dodatek do naszych dań. To wreszcie tu, przez cały rok możecie skosztować boskiego smaku oliwy z oliwek, którą sprowadzamy do Szczecina prosto z Sycylii.

„Okolica, w której jesteśmy otwarci jest tłumnie odwiedzana przez turystów i mieszkańców Szczecina. Przyjeżdżają do nas goście z całego świata oraz z różnych regionów Polski – miłośnicy włoskich win i dań. Naszych gości przyciąga przede wszystkim rozgłos, jakim cieszy się nasza kuchnia.”

Dodaje założycielka, pomysłodawczyni i prawdziwa gospodyni tego miejsca, Iwona Szulc.

Co najważniejsze klimat tego miejsca tworzą ludzie, którzy wyróżniają się pozytywnym nastawieniem do życia i drugiego człowieka. Są rozśpiewani, radośni i wiecznie uśmiechnięci. Przyjdź i dodaj do swoich ulubionych miejsc nasz adres. Chcemy Cię poznać i sobą zainspirować.

Rodzina Emilio

restaurant